Açık ve Kapalı Görüş Bilgilendirme

  AÇIK GÖRÜŞ VE KAPALI GÖRÜŞ HAKKINDA

  Açıkgörüşe Kimler girebilir

  -Anne,Baba,Eş,ÇocukBüyükanne,Büyükbaba,Torun, Kardeş,Gelin,Damat,Kayınbirader,Baldız,Yenge,Görümce,Kayınvalide,Kayınper,Kayınvalide ve Kayınpederin anne ve babaları,Eşinin Başkasından olma çocuğu,Büyükanne ve Büyükbabasının anne ve babası, Torun çocuğu,Kardeş çocuğu,Kardeşinin Eşi,Amcası, Halası,Dayısı Teyzesi ve eşleri, Vasisi, Kayyımı

  Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olanların ziyaretçileri Madde 11

  — Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olanları; eşi, çocukları, torunları, torunlarının çocukları, annesi, babası, büyükannesi, büyükbabası, büyükannesi ve büyükbabasının anne ve babaları, kardeşleri ve vasisi dışında kimse ziyaret edemez.

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASINA HÜKÜMLÜ OLANLARIN ZİYARETÇİLERİ Madde 12

  — Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olanlar, 11 inci maddede belirtilen kişiler ile ancak teker teker ve ceza infaz kurumu müdürünün belirleyeceği gün, saat ve koşullar içinde, on beş günlük aralıklarla ve günde bir saati geçmemek üzere görüşebilir.

  Not: Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olanlar dini ve milli bayram açık görüş programlarından yararlanamazlar.

  GÖRÜŞE GELİRKEN GETİRİLMESİ GEREKEN BELGELER

  1-Nüfus Cüzdanı(T.C kimlik numaralı ve güncel fotoğraf olacak) 2-Yabancı vatandaşların Türk tutuklu/hükümlü'yü ziyaret edebilmeleri için Savcılıktan görüş izni alması gerekmektedir.ve tutuklu hükümlünün üç kişilik arkadaşlık listesinde isminin bulunması gerekmektedir.

  MADDE 83.(ÜÇ KİŞİLİK ARKADAŞ İSTEK FORMU)

  Tutuklu / Hükümlü cezaevine girdikten sonra 60 gün içerisinde bildirdiği üç kişi ile kapalı ve açık görüş haftalarında görüş yapma hakkına sahiptir.istek yaptığı üç kişi için doldurulan formu eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gerekmektedir aksi takdirde formdaki isim yanlışlıklarından dolayı bildirdiği kişiler ile görüş yapamamaktadır.

  BAKANLIK EMİRLİ MİLLİ BAYRAM VE DİNİ BAYRAMLAR AÇIK GÖRÜŞLERİ BU GÖRÜŞE KİMLER GELEBİLİR

  Anne, Baba, Kardeş,Eş, Çocuk,Büyükanne,Büyükbaba,Torun GÖRÜŞE GELİRKEN GETİRİLMESİ GEREKEN BELGELERİLMESİ GEREKEN BELGELER 1-Nüfus Cüzdanı 2-Yakınlık derecesini gösterir vukuuatlı nüfus kayıt örneği Kapalı ve Açık görüş günleri güncel bir şekilde sitemizde yayınlanmaktadır.Görüşe gelmeden önce lütfen sitemizi ziyaret edip gerekli bilgileri temin edinİz.

  NOT: Milli ve Dini Bayramlar dolayısıyla yapılan açık görüş günleri Bakanlık tarafından belirlenip Ceza İnfaz kurumlarına bildirilir. Bayram görüş günleri Bakanlık tarafından belirlendikten sonra Bayram Açık görüş gün ve saatlerini sitemizden öğrenebilirsiniz.

  Adres

  EŞEN MAHALLESİ ÖNÜŞ CADDESİ KANAL SOKAK. SEYDİKEMER-MUĞLA 48360

  Telefon

  0252 637 15 01-02-05

  Faks:0252 637 15 04-06

  E-Posta

  seydikemer-esen.ttcik.adalet.gov.tr